Dobór miękkich soczewek kontaktowych

Dobór miękkich soczewek kontaktowych w Słubicach

Jedną z metod korekcji wad wzroku są soczewki kontaktowe. Poza efektem wizualnym niosą one za sobą określone właściwości refrakcyjne odróżniające je znacznie od korekcji okularowej. Gwarantem satysfakcji i poczucia komfortu ich użytkowania jest właściwie dobrana soczewka kontaktowa. Nieprawdą jest, że każda soczewka po przeliczeniu mocy okularowej będzie tą, którą potrzebujesz i bardzo często odczujesz dyskomfort jej użytkowania nie mówiąc już o problemach zdrowotnych jakie możesz zafundować swoim oczom. Tak naprawdę proces doboru soczewek kontaktowych nie jest procesem łatwym i w odosobnionych przypadkach może trwać nawet kilka miesięcy. Wybierając soczewkę kontaktową nie kierujemy się tylko jej mocą. Znaczenie ma również jej indywidualna budowa, kształt krawędzi oraz materiał z jakiego jest wyprodukowana.

W naszym gabinecie proces doboru soczewek kontaktowych jest trójetapowy.

    1. 1. Pierwszy etap to dokładne zbadanie układu wzrokowego, które trwa około 45-60 minut.
    1. 2. Drugi etap i zarazem kolejna wizyta to dobór konkretnej soczewki kontaktowej oraz nauka zakładania, zdejmowania i pielęgnacji. Etap ten trwa około 30-45 minut.
    1. 3. Trzeci etap to wizyta kontrolna, na której zbadamy jak użytkowanie soczewki kontaktowej wpływa na powierzchnię rogówki oraz jakość widzenia. Etap ten trwa około 15 minut.

Wszystkie te etapy są częściami całej procedury doboru soczewek kontaktowych i są opłacone jednorazowo podczas pierwszej wizyty zgodnie z cennikiem.
W przypadku braku powodzenia w doborze soczewek, etap drugi i trzeci jest powtarzany na kolejnych wizytach i jest on bezpłatny, aż do momentu osiągnięcia sukcesu.
Po dobraniu soczewek, pacjent otrzyma zestaw startowy bezpłatnych soczewek kontaktowych.
Przygotowanie do badania:

  • przed badaniem proszę nie obciążać układu wzrokowego poprzez nadmierne użytkowanie smartfona, komputera,
  • jeśli nosisz już okulary zabierz je ze sobą, weź również ostatnią receptę na okulary (kopertę), wyniki badan okulistycznych – jeśli posiadasz,
  • jeśli nosisz już soczewki kontaktowe to obowiązkowo przyjdź w tych soczewkach, zabierz zwój płyn do soczewek oraz pudełko. Jeśli posiadasz zabierz ze sobą opakowanie po zbiorcze od soczewek lub ostatni zużyty blister po soczewce.

 

Dzieci do 16 roku życia mogą być badane tylko w obecności rodzica lub opiekują prawnego.