Dobór korekcji progresywnej

Dobór korekcji progresywnej
 
Przekroczyłeś już 40 rok życia? Prawdopodobnie wszedłeś w okres presbiopijny. Jest to fizjologiczny stan pogarszania się możliwości wzrokowych na bliskich odległościach. Jest to stan tak nieunikniony i związany z wiekiem jak siwienie czy zmarszczki. Generalnie są dwa rozwiązania. Jeśli masz wadę refrakcji do dali  to możesz używać dwóch par okularów –  do bliży i do dali lub posiadać jedną parę okularów progresywnych, które poprzez swoją specyficzną konstrukcję optyczną zapewniają płynne przechodzenie do obrazów znajdujących się w odległej przestrzeni, w bliskiej odległości oraz w odległościach pośrednich.

W naszym gabinecie rozpoczniemy od dokładnego optometrycznego zbadania parametrów wzrokowych co pozwoli zaproponować  indywidualnie skonstruowane progresywne soczewki okularowe, uwzględniające Twoje fizjologiczne właściwości wzrokowe oraz charakter Twojej aktywności zawodowej czy też hobby.

Okulary zostaną wycentrowane na nowoczesnym wideocentratorze, w którym zostaną zarejestrowane Twoje osie widzenia, co jest niezbędnym elementem prawidłowo dobranych okularów progresywnych.

Możesz się zarejestrować na badanie on-line na naszej stronie, osobiście lub telefonicznie. Zawsze otrzymasz powiadomienie przypominające o wizycie.

Przygotowanie do badania:

  • przed badaniem proszę nie obciążać układu wzrokowego poprzez nadmierne użytkowanie smartfona, komputera,
  • jeśli nosisz już okulary zabierz je ze sobą, weź również ostatnią receptę na okulary (kopertę), wyniki badan okulistycznych – jeśli posiadasz,
  • zastanów się ile czasu poświęcasz na różne prace wzrokowe w bliskich odległościach. Jak daleko trzymasz telefon, jak daleko od siebie masz monitor komputera,
  • zarezerwuj sobie co najmniej 60 minut.

Add Comment