Dobór okularów progresywnych w Słubicach i Dębnie

Dobór okularów progresywnych w Słubicach i Dębnie

W naszych salonach optycznych w Dębnie i Słubicach  rozpoczniemy od dokładnego optometrycznego zbadania parametrów wzrokowych, co pozwoli zaproponować  indywidualnie skonstruowane okulary progresywne.

Jak działają okulary progresywne?

Działanie okularów progresywnych polega na zastosowaniu specjalnych soczewek wieloogniskowych o różnych mocach optycznych. Górna część soczewki umożliwia dokładne widzenie z daleka, a dolna część odpowiada za dobre widzenie z bliska.

Zalety okularów progresywnych

Główną zaletą tego rodzaju okularów jest ich wielofunkcyjność i wygoda dla noszącego je. Okulary progresywne, dobrane przez nas w Słubicach i Dębnie, nadają się zarówno na co dzień oraz do czytania, kierowania samochodem czy pracy przed komputerem. Posiadając parę takich okularów, nie trzeba już więcej nosić ze sobą dwóch rodzajów szkieł. 

Kiedy warto sięgnąć po okulary progresywne?

Okulary progresywne warto wybrać, kiedy jednocześnie pojawia się problem z krótkowzrocznością i nadwzrocznością, ponieważ te dwie wady powodują duży dyskomfort. Ten rodzaj okularów będzie więc dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę i chcą dobrze widzieć w każdej sytuacji.

Jak przebiega dobór okularów progresywnych w Dębnie i Słubicach w salonach MedLook?

Podczas dobierania okularów progresywnych w Dębnie i Słubicach w  naszych salonach MedLOOK optometrysta przeprowadza niezbędny wywiad i badanie. Okulary progresywne  muszą zostać dopasowane bardzo dokładnie z uwzględnieniem trybu życia pacjenta. Przykładowo – inne szkła powinien nosić zawodowy kierowca, a inne informatyk. Okulary zostaną wycentrowane na nowoczesnym wideocentratorze, w którym zostaną zarejestrowane Twoje osie widzenia, co jest niezbędnym elementem prawidłowo dobranych okularów progresywnych.

Dokonaj zakupu okularów progresywnych w Słubicach i Dębnie w salonach MedLook

Dla pacjentów, którzy chcą zbadać u nas wzrok i kupić okulary progresywne w Dębnie czy Słubicach przygotowaliśmy rabat, który wynosi 130 zł! To znakomita oferta, której nie można przegapić. Zapraszamy do naszego salonu optycznego, pomagamy także dobrać oprawki do kształtu twarzy!

Okulary progresywne to jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku  wątpliwości skontaktuj się ze specjalistą.

Przygotowanie do badania:

  • przed badaniem proszę nie obciążać układu wzrokowego poprzez nadmierne użytkowanie smartfona, komputera,
  • jeśli nosisz już okulary zabierz je ze sobą, weź również ostatnią receptę na okulary (kopertę), wyniki badan okulistycznych – jeśli posiadasz,
  • zastanów się ile czasu poświęcasz na różne prace wzrokowe w bliskich odległościach. Jak daleko trzymasz telefon, jak daleko od siebie masz monitor komputera,
  • zarezerwuj sobie co najmniej 60 minut.