Presbiopia czyli „syndrom długiej ręki.”

 

Presbiopia jest to stan pogorszenia się jakości widzenia w bliskich odległościach, a pierwsze jej oznaki zaczynają się po 40 roku życia, kiedy to zauważamy pierwsze zamazania tekstu na opisach produktów spożywczych, opakowaniach leków, aż w końcu mamy trudności z użytkowaniem telefonu. Presbiopia nie jest wadą wzroku a procesem fizjologicznym związanym ze starzeniem się organizmu jak zmarszczki czy siwe włosy.

 

Polega on na stopniowej utracie elastyczności soczewki wewnątrzgałkowej oraz mięśnia rzęskowego, który odpowiada za jej napinanie. Obserwując przedmioty w bliskiej odległości np. 40 cm. nasz układ wzrokowy musi zwiększyć moc o 2,5 dioptrii poprzez zmianę krzywizny soczewki. Niestety z wiekiem nasze możliwości akomodacyjne z około 14 dioptrii spadają praktycznie do zera. Pomocne wówczas stają się tzw. okulary do czytania, czy też bardziej zawansowane wieloogniskowe okulary progresywne.

 

Okulary progresywne zapewniają znaczny komfort użytkowania, gdyż dzięki swojej szczególnej konstrukcji zapewniają dobrą jakość widzenia w dalekich, bliskich oraz pośrednich odległościach. Dzięki takim okularom można odzyskać komfort widzenia zbliżony
do tego sprzed czterdziestki. Teraz już nie będzie stanowiło problemu oglądanie telewizji, używanie komputera czy też czytanie gazety, a wszystko to w jednych okularach.

 

Niestety okulary progresywne wymagają stopniowej adaptacji i około 5 % osób nigdy się do nich nie przystosuje. Zwiększenie szansy udanej adaptacji i satysfakcji z użytkowania może zapewnić jedynie precyzyjny pomiar wady refrakcji w oparciu o procedury optometryczne oraz właściwa centracja okularów przeprowadzone przez optometrystę. Jeśli pacjent znajdzie się w tych 5% i nie zaadoptuje się do korekcji progresywnej w ciągu 3 miesięcy, będzie mógł bezpłatnie wymienić zakupione szkła progresywne na szkła do dali i do bliży, które również wprawione zostaną bezpłatnie.

 

Przed naszym salonem znajduje się wydzielony parking. Na badania można zarejestrować się bezpośrednio w naszym salonie, telefonicznie pod nr 500 070 067, jak również poprzez stronę www.medlook.pl, gdzie udostępniony jest kalendarz rejestracyjny on-line.