Diagnostyka zaburzeń akomodacji

Diagnostyka zaburzeń akomodacji

Diagnostyka zaburzeń akomodacji
 
Akomodacja jest jednym z mechanizmów wzrokowych pozwalających na obserwację obiektów znajdujących się w różnych odległościach. Poza naturalnymi procesami zmniejszającymi jej zakres zaczynającymi się po 40 roku życia określanymi jako presbiopia, bardzo często może dojść do zaburzeń w jej sprawnym funkcjonowaniu znacznie wcześniej.

Jednym z głównych sprawców pozanormatywnego pogorszenia się pracy akomodacji jest nadmierna praca wzrokowa z bliskich odległości. Szczególnie teraz w dobie powszechnego użytkowania smartfonów, wielogodzinnej pracy przy komputerze może pojawić się dysfunkcja w aparacie akomodacyjnym. Przejawiać się to może pogorszeniem ostrości wzroku, trudnościami w dłuższej pracy wzrokowej na krótszych lub dalszych odległościach, bólami głowy, trudnościami w koncentracji, problemami z czytaniem. W naszym gabinecie zdiagnozujemy ewentualne problemy akomodacyjne i zaproponujmy możliwości poprawy tej funkcji wzrokowej.

Możesz się zarejestrować na badanie wzroku on-line na naszej stronie, osobiście lub telefonicznie. Zawsze otrzymasz powiadomienie przypominające o wizycie.

Okulary i soczewki kontaktowe to jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku  wątpliwości skontaktuj się ze specjalistą.

 

Przygotowanie do badania:
  • przed badaniem proszę nie obciążać układu wzrokowego poprzez nadmierne użytkowanie smartfona, komputera,
  • jeśli nosisz już okulary zabierz je ze sobą, weź również ostatnią receptę na okulary (kopertę), wyniki badan okulistycznych – jeśli posiadasz,
  • jeśli na co dzień nosisz  soczewki kontaktowe  zrób sobie 24 godzinną przerwę i przyjdź bez soczewek.

Dzieci do 16 roku życia mogą być badane tylko w obecności rodzica lub opiekują prawnego.